Jak obniżyć poziom testosteronu do tego stopnia, że wystąpią objawy, np. zmniejszenie gonad?

Witam, przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł na temat przyczyn hiperprolaktynemii, jednymi z przyczyn wzrostu stężenia hormonu jest dieta białkowa i wysiłek fizyczny. Prolaktyna jest hormonem zmniejszającym stężenie testosteronu - i teraz moje pytanie: czy utrzymując diete wysokobiałkową (BEZ SUPLEMENTACJI) i trenując na siłowni 4x w tygodniu można obniżyć poziom testosteronu do tego stopnia że wystąpią objawy np. zmniejszenie gonad? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej mało prawdopodobne. Proszę koniecznie udac się do lekarza endokrynologa