Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 4 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gonady: Pytania do specjalistów

Zgrubienie po usunięciu torbieli pozapalnej najądrza

Witam. 5 dni temu miałem usuwany torbiel pozapalną najądrza. Na wypisie pisze tak: rewizja najądrza lewego i lewej gonady. Wczoraj wieczorem wyczułem tam guzek. Nie wiem czy jest w tym samym miejscu co usunięta torbiel. Ale jest twardy i mocno wyczuwalny. Co to może być?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Ryszard Magiera
Dr n. med. Ryszard Magiera
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Trwałe uszkodzenie gonad przez stosowanie leków

proszę bardzo pani dr u pacjenta dochodzi do trwałego uszkodzenia gonad przez stosowanie zbyt dużych dawe lekow psychiatrycznych pacjent tyje ma problemy z koncentrcja oraz ruszaniem się dostaje otluszczonej wątroby ma zerowe libido i brak jakich kolwiek chenic profesor nauk... proszę bardzo pani dr u pacjenta dochodzi do trwałego uszkodzenia gonad przez stosowanie zbyt dużych dawe lekow psychiatrycznych pacjent tyje ma problemy z koncentrcja oraz ruszaniem się dostaje otluszczonej wątroby ma zerowe libido i brak jakich kolwiek chenic profesor nauk endokrynologicznych zapisuje hormonalna terapie zastepcza według pani miesz to w leczeniu psychiatrycznym pomimo tego ze pacjent raptownie odzyskuje sily witalne moje pytanie jak miesza? czy pacjent według p ma być otyly?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski

Czy badanie TK zatok jest bezpieczne?

Chciałbym się dowiedzieć odnośnie bezpieczeństwa badania TK zatok oraz kolana. 4 miesiące temu miałem badanie TK kolana. Obecnie otrzymałem zlecenie na TK zatok. Czy takie badanie jest bezpieczne dla m.in. gonad? Kolano znajduje się blisko narządów płciowych. Jakie dawki otrzymuje... Chciałbym się dowiedzieć odnośnie bezpieczeństwa badania TK zatok oraz kolana. 4 miesiące temu miałem badanie TK kolana. Obecnie otrzymałem zlecenie na TK zatok. Czy takie badanie jest bezpieczne dla m.in. gonad? Kolano znajduje się blisko narządów płciowych. Jakie dawki otrzymuje się w ramach tych badań? Czy tak częste wykonywanie badań TK jest bezpieczne? Dziękuję serdecznie.
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Podwyższona temperatura jąder a ilość plemników

Dzień Dobry! Nieraz czytałem, że podwyższona temperatura jąder wpływa na ilość wytwarzanych plemników. Jak ta sytuacja przedstawia się w przypadku testosterony - Czyli czy rozgrzane męskie gonady wytwarzają mniej testosterony?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Dlaczego podczas wykonywania CT zatok nie miałam żadnej ochrony?

Witam, w ostatnim czasie miałam wykonane ct zatok. Po wyjściu z badania zorientowałam się, że nie miałam założonej żadnej ochorony. Ani na tarczyce ani na gonady. Pan który wykonywał badani powiedział po tym jak się zapytałam dlaczego tak się stało,... Witam, w ostatnim czasie miałam wykonane ct zatok. Po wyjściu z badania zorientowałam się, że nie miałam założonej żadnej ochorony. Ani na tarczyce ani na gonady. Pan który wykonywał badani powiedział po tym jak się zapytałam dlaczego tak się stało, że nie była potrzebna. Czy tak jest rzeczywiście? Jakie jest standardowe postępowanie i jakie są konsekwencje dla mnie? Chciałabym zacząć starać się o dziecko, czy w tych okolicznościach to dobry pomysł?

Czy osłonka na gonady jest niebezpieczna?

Moja córka miała rtg telemetryczne kończyn dolnych i miała nałożoną specjalną osłonkę na gonady. Z powodu niedopatrzenia miała tę osłonkę na sobie jeszcze parę godzin po wykonaniu zdjęcia. Ubierała się sama i dopiero w domu zobaczyłam, że ją jeszcze ma. Czy to może mieć jakiś szkodliwy wpływ na jej zdrowie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy przy braku miesiączki jest szansa na ciążę?

Witam. trafilam do szpitala z pierwotnym brakiem miesiączki. Okazało się ze mam dysgenezje gonad typu 3. Czy jest jakakolwiek możliwość bycia w ciąży? In vitro ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak obniżyć poziom testosteronu do tego stopnia, że wystąpią objawy, np. zmniejszenie gonad?

Witam, przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł na temat przyczyn hiperprolaktynemii, jednymi z przyczyn wzrostu stężenia hormonu jest dieta białkowa i wysiłek fizyczny. Prolaktyna jest hormonem zmniejszającym stężenie testosteronu - i teraz moje pytanie: czy utrzymując diete wysokobiałkową (BEZ SUPLEMENTACJI) i trenując... Witam, przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł na temat przyczyn hiperprolaktynemii, jednymi z przyczyn wzrostu stężenia hormonu jest dieta białkowa i wysiłek fizyczny. Prolaktyna jest hormonem zmniejszającym stężenie testosteronu - i teraz moje pytanie: czy utrzymując diete wysokobiałkową (BEZ SUPLEMENTACJI) i trenując na siłowni 4x w tygodniu można obniżyć poziom testosteronu do tego stopnia że wystąpią objawy np. zmniejszenie gonad? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy możliwa jest bezpłodność u partnera?

Witam! Mam dosyć nietypowy problem, martwię się o płodność swojego partnera, ale nie chce mu nic sugerować bo to delikatny temat. Mój były chłopak miał bardzo gęste, białe nasienie. Myślałam, że każdy mężczyzna produkuje taki ejakulat. Wytrysk mojego obecnego partnera... Witam! Mam dosyć nietypowy problem, martwię się o płodność swojego partnera, ale nie chce mu nic sugerować bo to delikatny temat. Mój były chłopak miał bardzo gęste, białe nasienie. Myślałam, że każdy mężczyzna produkuje taki ejakulat. Wytrysk mojego obecnego partnera jest rzadki, niezbyt lepki. Jest to przeźroczysty płyn z zawieszonymi białymi, gęstszymi frakcjami. Wiem, że kolor i gęstość ejakulatu zależy od ilości wytrysków, diety i jest zmienna, natomiast podany przeze mnie opis to uśredniona wartość. Dodam że poprzedni partner miał jądra normalnej wielkości, obecny posiada bardzo duże gonady. Uprawiamy seks od ponad roku, jedynym zabezpieczeniem jest stosunek przerywany. Czy powinnam się martwić o płodność swojego lubego, zasugerować badania czy to po prostu zmienność osobnicza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Więznowski
Lek. Jerzy Więznowski
Patronaty
Ważne tematy