Jak obniżyć poziom triglicerydów?

Witam, W załączeniu całość korespondencji Pozdrowienia Lekarz Magdalena Parys Szanowny Panie, Bardzo proszę o przypomnienie, czego dotyczyło poprzednie pytanie, gdyż jak pewnie się Pan zorientował, pytań jest sporo. Podpisując się pod wypowiedzią, muszę dokładnie wiedzieć do czego się odnoszę. Tylko wtedy oboje będziemy pewni, że moja odpowiedź dotyczy właśnie pańskiego pytania. Pozdrawiam serdecznie użytkownik anonimowy Bardzo dziękuję Pani za szybką odpowiedź na moje poprzednie pytanie z dnia 05 sierpnia. Czy takie wyniki mogą sugerować jakieś objawy chorobowe. Jeżeli tak, to jakie i czy jest wymagana wizyta u lekarza? Pozdrowienia Lekarz Magdalena Parys Większośc parametrów mieści się w normie. Pozwoli Pan, że odniosę się do tych, które wykraczają poza granice norm. Leukocyty-są nieco podwyższone (N do 10tys./mm3), można by też przyczepić się do stosunku neutrofili i limfocytów, ale tu już w zależności od normy, można zaakceptować takie proporcje. Również nieco powyżej normy jest liczba i odsetek monocytów-N 4-8%, 30-800/mikrolitr Nieco podwyższony jest również Odczyn Biernackiego - OB-N u mężczyzn do 8mm/h Glukoza-na czczo nie powinna przekraczać 100 mg/dl Triglicerydy-N <150 mg/dl HDL-cholesterol-N u mężczyzn > 40 mg/dl Pozdrawiam serdecznie użytkownik anonimowy Moje ( M, 56 lat, nadciśnienie /rano:1x hygroton 50mg, 1x kalipoz 391mg, 1x bisocard 5mg, wieczór 1x tritace 5 mg) wyniki są następujące: MORFOLOGIA KRWI (K) Leukocyty: 14,28 Erytrocyty: 5,32 Hemoglobina: 16,7 Hematokryt: 47,9 MCV: 90 MCH: 31,4 MCHC: 34,9 RDW: 13,3 Płytki krwi: 238 MPV: 12 Neutrocyty: 6,71 Limfocyty: 5,8 Monocyty: 1,48 Eozynocyty: 0,24 Bazocyty: 0,05 % neutrocytów: 46,9 % limfocytów: 40,6 % monocytów: 10,4 % eozynocytów: 1,7 % bazocytów: 0,4 Odczyn Biernackiego (K): 11 Glukoza w osoczu: 163 Choresterol całk. 163 Triglicerydy: 202 HDL-CHOL.: 37 Profil lipidowy (S) - LDL chol.: 86 - Cholesterol całk.: 163 - Triglicerydy: 202 - LDL- met. bezp.: 99 - HDL chol.: 37 - LDL met bezpośred.: 99 Potas (S): 3,9 PSA (S): 2,44 Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Dziękuję za przypomnienie pytania.

Zdecydowanie radziłabym wizytę u lekarza rodzinnego.

Przede wszystkim należy powtórzyć oznaczenie glukozy na czczo.

Ponadto należałoby obniżyć poziom triglicerydów oraz podwyższyć HDL. Można spróbować metodami niefarmakologicznymi, a jeśli się nie powiodą, włączyć leki.

Po ok. miesiącu od ostatniej powtórzyłabym morfologię i OB, żeby ocenić tendencje leukocytów oraz stosunku granulocyty/limfocyty, a także liczbę monocytów.

Najważniejsze jednak, to udać się z powyższymi wynikami do swojego lekarza rodzinnego i posłuchać jego sugestii. Jeśli korzysta Pan z jego porad od dłuższego czasu, to może mieć informacje, stanowiące podstawę do modyfikacji przedstawionych przeze mnie propozycji.

Zaznaczam, że moje informacje o ogólnym stanie pańskiego zdrowia są znikome, dlatego przede wszystkim należy posłuchać opinii lekarza, który będzie miał możliwość z Panem porozmawiać i osobiście zbadać.

Pozdrawiam serdecznie