Jak ocenić opis morfologii krwi u 65-latki?

Dzień dobry.W morfologi mam erytrocyty 5,27 norma 3,9 do 5,1 oraz hematokryt 45,9 norma 34,1 do 44,9.Pozostałe parametry są w normie.Trochę się niepokoję czy to może być coś poważnego.Dziękuję za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wyniki morfologii krwi powinny być interpretowane przez lekarza, który bierze pod uwagę wiele czynników, w tym wiek pacjenta, płeć, stan zdrowia i stosowane leki. W przypadku jednorazowego odchylenia od normy, może to być wynikiem nieznacznej infekcji lub stanu zapalnego. Warto jednak zauważyć, że minimalne podwyższenie nie zawsze musi oznaczać obecność choroby lub problemów zdrowotnych.

Jeśli wyniki badania budzą niepokój, warto skonsultować się z lekarzem, który może przeprowadzić dokładniejszą analizę i zlecić dodatkową diagnostykę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/liczba-erytrocytow-rbc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.