Jak ocenić ten opis MR po urazie barku?

Czy da się wyleczyć stan pourazowy barku prawego. Opis MR: Duża ilość płynu w jamie stawu ramiennego głownie w zachyłku podłopatkowym gdzie widoczny jest poza tym mierny przetost błony maziowej. Dyskretna szczelina pęknięcia SScT w środkowej części przyczepu. Wyraźna tendinopatia SST ze zwyrodnieniowym ścieńczeniem ścięgna w pierwszej kolejności w przebiegu uszkodzenia włókien kaletkowych.. Zmiany zwyrodnieniowe guzka większego. Przestrzeń podbarkowa zachowana. LHBT niewidoczne w odcinku wewnątrzstawowym. Pojedyńcze włokna obecne są dopiero w górnej części bruzdy międzykłykciwej- stan po zerwaniu a wszczepem międzyguzkowym? Znaczne zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo-obojczykowym z dolnymi osteofitami krawędzi stawowych. Kaletka SASD obrzęknięta z miernym wysiękiem. Nie wykazano ewidentnego uszkodzenia obrąbka stawowego łopatki. lat 69

Zerwaniem ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego nie należy się przejmować. Tego się nie leczy. Pozostałe zmiany są niewielkie (typowe dla wieku). Bark wymaga rehabilitacji. Dopiero po braku poprawy po kilku miesiącach należy rozważyć artroskopię stawu ramiennego.