Jak odczytać mój obraz rtg klatki piersiowej?

Dzien dobry niepokoi mnie wynik badania rtg oto opis przepona wolna.Wneki naczyniowe.Pola plucne o przejrzystosci wzmozonej bez zmian naciekowych.Serce o wyrownanej talii z przewaga lewj komory.Luk aorty wydluzony.Wynik osoby ktora nie choruje na zadne schorzenie.Czym mam powod do zmartwien

Do interpretacji wyniku konieczna jest znajomość Pani wywiadu. Najlepiej jeśli wypowie się na ten temat pani lekarz rodzinny. Przewaga lewej komory może świadczyć o nadciśnieniu tętniczym, zwiększona przejrzystość płuc o zmianach rozedmowych np. u palaczy.