Jak odczytać taki obraz wątroby?

W prawym płacie wątroby ostro odgraniczony okrągły obszar o średnicy około 1 cm o obniżonej ECHOSTRUKTURZE w stosunku do miąższu wątroby co to jest???

Taki obraz zmiany w USG wątroby świadczy raczej na występowaniu naczyniaka wątroby, zresztą bardzo małego. Taki jest typowy wygląd i struktura naczyniaków w badaniu USG. Oczywiście z tym wynikiem należy skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, który kierował na badanie USG ponieważ wynik należy skorelować z kliniką pacjenta i ewentualnymi wynikami badań laboratoryjnych.