Jak odczytać wynik badania RM kręgosłupa lędźwiowego?
potrzebuje pomocy przy odczytaniu wyniku RM Badanie przeglądowe, w obrazach T1- i T2-zależnych, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych. Lewoboczne skrzywienie odcinka lędźwiowego z rotacją kręgów w stronę prawą. Kąt Fergusona zwiększony do ok. 55 st. (N=34-48 st.). Na poziomie L4/L5 niewielka tylno-lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego ze zwężeniem lewego kanału międzykręgowego.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI zobrazował skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wynik badania należy ocenić łącznie z wywiadem lekarskim, badaniem fizykalnym oraz innymi wynikami badań dodatkowych.
Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania,
Pozdrawiam.