Co oznacza taki wynik badania RM kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego?
witam, potrzebuje aby specjalista odczytał mi wyniki badania RM i powiedział co dalej powinnam zrobic MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego LS Badanie przeglądowe, w obrazach T1- i T2-zależnych, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych. Lewoboczne skrzywienie odcinka lędźwiowego z rotacją kręgów w stronę prawą. Kąt Fergusona zwiększony do ok. 55 st. (N=34-48 st.). Na poziomie L4/L5 niewielka tylno-lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego ze zwężeniem lewego kanału międzykręgowego

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI zobrazował skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie. Wynik badania należy ocenić łącznie z wywiadem lekarskim, badaniem fizykalnym oraz wynikami innych badań dodatkowych.
Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.