Jak odpowiednio czyścić uszy?

Witam. Od pewnego czasu zastanawia mnie jak prawidlowo czyscic uszy, gdyz mam wrazenie, ze moj sluch moglby byc lepszy. Czasami (bardzo rzadko, ale jednak) mam wrazenie "odetkania" uszu, przez co lepiej slysze. Slyszalam o preparatach do rozpuszczania woskowiny, ale nie wiem czy sa one wskazane do stosowania, nawet raz na jakis czas. Czy jest jakis zalecany sposob na higiene uszu?

Uszy trzeba myć i już. A jak co do zapraszamy do nas do laryngologów. Nie płuczcie proszę uszu w ośrodkach zdrowia przez pielęgniarki lub lekarzy rodzinnych. co najmniej raz w miesiącu po takich zabiegach stwierdzam przebicia błon bębenkowych, które są niejednokrotnie wielką niedogodnością na całe życie dla pacjenta.