Jak czyścić uszy u 3-miesięcznego dziecka?

Witam mam pytanie. Jak czyścić uszy dziecku dziecku, które ma trzy miesiące? Od urodzenia jeszcze nie czyściłam ponieważ nie wiem jak :( Proszę o radę jak czyścić uszy tak, żeby niczego nie uszkodzić? Oczywiście myjemy uszy wodą, normalnie podczas kąpieli, natomiast nigdy nie czyściłam uszu dziecku na przykład za pomocą patyczka, kropli czy sprayu. Czy powinnam to robić? Czy dobrze jest czyścić uszy na przykład patyczkiem, delikatnie, oczywiście nie wkładając patyczka zbyt głęboko? Czy może takie czyszczenie jednak grozi, że coś zostanie uszkodzone? I jeśli nie patyczkiem to jak czyścić uszy inaczej? Przepraszam, to takie pewnie proste pytanie, ale to moje pierwsze dziecko i wolę jednak o wszystko dopytać kilka razy niż zrobić coś nie tak, a ciągle się martwię... Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Delikatnie podczas mycia lub zaraz po pałeczkami do uszu (nie wsadzajac ich zbyt głęboko do ucha) lub przy użyciu soecjalnych preparatów do mycia uszu, które rozpuszczają woskowinę dostępnych w aptece.