Czy można używać takich produktów jak np Akustone?

Czy można używać produktów do samodzielnego czyszczenia uszu np Akustone - są to tzw spraye na bazie olejów. Producent deklaruje, że można czyścić uszy i usuwać zalegający woszczek, jednak niektórzy przestrzegają przez tym, bo np. złuszczona skóra może przylec do błony bębenkowej lub mogą być inne skutki uboczne.

Wszelkiego rodzaje leków do wszystkich otworów ciała stosujemy wyłącznie po badaniu lekarski i zgodnie z zaleceniami lekarza. Woskowinę stworzyła natura jako niezbędny element ochrony błony bębenkowej i nie wolno jej pozbywać się na siłę. Jeżeli czyścimy uszy codziennie patyczkami przy porannej toalecie to nie dojdzie do nadmiernego jej zgromadzenia. Problem z woskowiną mają tylko ci, którzy myją uszy przed świętami. Nie ma na Świecie kropli, które by usunęły nadmiar woskowiny. Od tego jest laryngolog.