Zatykanie uszu i ucisk w okolicy węzłów chłonnych

Witam serdecznie jestem mężczyzną mam 35 lat i od jakiegoś czasu zmagam sie z taką dolegliwością tz tak jakby zatyka mi uszy cos jak przy zmianie cisnienia atmosferycznego i przy tym odczuwam ucisk w okolicach wezłow chłonnych i podstawy szyji jak uciskam te miejsca to ten ucisk jak by maleje lub poruszam zuchową nie dzieje sie to cały czas lecz jest to dosyć dokuczliwe dodam ze od 3 lat lecze sie na nadcisnienie prosze o pomoc i dziekuje

Witam!
Częste "zatykanie się" uszu wymaga wizyty u laryngologa. Proszę zgłosić mu również pozostałe dolegliwości. W przypadku uczucia zatkania uszu doraźnie może pomóc poruszanie żuchwą jak przy ziewaniu, należy jednak ustalić, co może być przyczyną tego stanu. Dodam, że nie należy stosować innych sposobów "odytkania uszu", które mogą przyczynić się do uszkodzenia błony bębenkowej. Również samodzielne czyszczenie uszu patyczkami i innymi przedmiotami jest niewskazane (można przepchnąć głębiej woskowinę, powodując powstanie czopa lub uszkodzić błonę bębenkową).