Czyszczenie uszu patyczkami nasączonymi płynem po goleniu

Dzień dobry, czy mogę czyścić uszy przy użyciu pałeczki nasączonej wodą po goleniu lub perfumami? Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania i/lub skutki uboczne, jeśli tak to jakie?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

uszy nie powinny być czyszczone patyczkami higienicznymi. W ten sposób łatwo można uszkodzić błonę bębenkową lub zamiast usunąć, popchnąć woskowiną dalej. Uszy można czyścić specjalnymi kroplami lub aerozolami dostępnymi w aptekach.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie wolno tak robić. Proszę udać się do lekarza otolaryngologa.