Do błony bębenkowej jest kilka centymetrów na pewno nie uszkodziłaś błony bębenkowej.Ale to trzeba sprawdzić u laryngologa. To czerwone to może być tylko rozpuszczony woszczek a nie krew, Nie stosujcie żadnych kropli do uszu bez zlecenia laryngologa. Widzisz! Leczysz dziecko lekami z telewizji to teraz zadzwoń do nich.
Witam,
Bardzo często tego typu manipulacje powodują uszkodzenia w obrębie przewodu słuchowego zewnętrznego. Wyciek z ucha u dziecka spowodowany może być czasami też wsadzeniem przez dziecko przedmiotu do przewodu słuchowego zewnętrznego. W zakażeniach ucha płyn jest zazwyczaj żółty. Najprawdopodobniej w przypadku Pani i Pan dziecka nie doszło do szkodzenia błony bębenkowej. Przeważnie mamy do czynienia z niewielkim wyciekiem świeżej krwi lub krwi zmieszanej z wydzieliną ropną. Bardzo obfity i wodnisty wyciek z ucha może świadczyć o wycieku płynu mózgowo-rdzeniowego. Bardzo istotne w tym przypadku jest to, kiedy dokładnie pojawił się ból. Czasami w wyniku infekcji ucha u dzieci dochodzi do zbierania sie wydzieliny w uchu, a następnie do perforacji błony bębenkowej, po której ból w uchu zmniejsza się.
Krwawienie w przebiegu urazu spowodowanego podczas czyszczenia lub przez ciało obce zwykle wymaga oceny przez lekarza, który musi stwierdzić czy nie została uszkodzona błona bębenkowa. Chociaż w przypadku Pani dziecka najprawdopodobniej nie doszło do perforacji błony bębenkowej, lekarz powinien w takim przypadku również zbadać dziecko otoskopem, aby wykluczyć perforację. Kontrola powinna się odbyć tego samego lub następnego dnia. Do chwili wizyty u lekarza należy się wstrzymać z zapuszczaniem kropli, zakładaniem opatrunków i oczyszczaniem ucha i chronić ucho przed dostaniem się wody. Jeśli doszło jedynie do uszkodzenia kanału słuchowego, w takim wypadku żadne dodatkowe leczenie nie jest wymagane. Nawet jeśli doszło do uszkodzenia błony bębenkowej, trzeba wiedzieć, że większość pourazowych uszkodzeń błony bębenkowej zamyka się wprawdzie sama, ale trwa to kilka tygodni.
W przypadku Pani dziecka doradzam wizytę u pediatry lub otolaryngologa najlepiej jeszcze dziś, a najpóźniej jutro. Do tego czasu proszę wstrzymać się z wkraplaniem jakichkolwiek leków do ucha.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zatkanie ucha po czyszczeniu patyczkiem higienicznym u 28-latka – odpowiada Lek. Konstanty Dąbski
- Szumy uszne po czyszczeniu ucha patyczkiem – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
- Co robić z tym zatykaniem ucha? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- NIeprzyjemny zapach z ucha po czyszczeniu patyczkami – odpowiada Lek. Konstanty Dąbski
- Stosowanie Ototalgin a bolesność ucha – odpowiada Magdalena Mroczek
- Czy jest możliwe żeby przebiła błonę? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy można stosować Cipronex w chorobie ucha? – odpowiada Lek. Konstanty Dąbski
- Wydzielina ropna i krew w uchu – odpowiada Lek. Konstanty Dąbski
- Uszkodzenie błony bębenkowej patyczkiem – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Czy możliwe jest uszkodzenie błony ucha u dziecka? – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski