Bóle uszu i chrząstki a czyszczenie ich patyczkami

Witam. Od jakiegoś czasu boli mnie ucho ale nie na stałe tylko jak dotknę chrząstki w srodku lub ucho z przodu i z tylu. Wtedy mnie zaboli w srodku i mam wrazenie jakbym cos tam miala. Co to moze byc?Dodam ze nigdy nie czyscilam uszu patyczkami higienicznymi wiec raczej nie moglam nic uszkodzic w srodku.

uszy należy czyścić patyczkami higienicznymi bo jak można pójść do pracy czy na dyskotekę z brudnymi uszami?? Już nasze mamy przed laty nawijały watę na zapałki i w ten sposób czyściły nam uszy od dziesiątków lat ! Nie dajcie się zwariować walce producentów kropli i sprejów do uszu w walce medialnej z producentami patyczków do uszu. NIGDY NIE WOLNO STOSOWAĆ ŻADNYCH KROPLI DO USZU,OKA CZY NOSA ITD BEZ WCZEŚNIEJSZEJ OCENY SPECJALISTY Z DANEJ DZIEDZINY. TO GROZI POWAŻNYMI, NIEODWRACALNYMI USZKODZENIAMI TYCH NARZĄDÓW.