Co wybrać do higieny uszu?

Dzień dobry! Niedawno dowiedziałam się, że czyszczenie uszu za pomocą patyczków jest bardzo złą metodą i można zrobić sobie krzywdę. W związku z tym chciałabym zapytać czy rzeczywiście lepiej, żebym używała specjalnych środków w spreju czy pozostać jednak przy patyczkach? Dziękuję za każdą odpowiedź.

Nie wierzcie w plotki o szkodliwości patyczków do uszu. Jest to walka na rynku producentów preparatów do uszu z producentami patyczków. nie wyobrażam sobie codziennej toalety uszu bez użycia patyczków. Nie zalecam spreju do uszu. Spreje zawierają w sobie nośniki gazowe, które mogą wywołać nieprzyjemne zawroty głowy. lepiej stosować preparaty w kroplach i poddać się płukaniu uszu u laryngologa. Nie zezwalać na płukanie uszu u lekarza rodzinnego. wielokrotnie operowałem perforacje błon bębenkowych po takich płukaniach.