Jak odpowiednio przygotować się do badań laboratoryjnych?

Mężczyzna lat 28 Mam takie pytanie jak się przygotować do badań laboratoryjnych tj. tsh ft3 ft4 bo pije zioła takie jak siemie lniane rumianek melise szałwie pokrzywe mięte nasienie kminku korzeń lukrecji liście oregano liść babki lancetowej korzeń imbiru ogórecznik lekarski liść mięty pieprzowej i chciałbym wiedzieć na ile te zioła mam odstawić przed badaniem czy wpływają jakoś one że mogą zafałszować wyniki badań i co jeszcze z lekarstw fałszuje wyniki badań inhibitory pompy protonowej typu polprazol może ranigast to wiem że na dwa tygodnie przed badaniem trzeba odstawić i jakie inne lekarstwa jeszcze a kawa bo to że mam być 12 godzin na czczo to wiem prosze mi pomóc za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje pozdrawiam i życze miłego dnia.

Jeżeli ma Pan wykonać badania lab. tarczycy to nie musi Pan odstawiać IPP, jedynie w dniu badania, zioła - radziłabym jednak odstawić wszystko 2-3 dni przed pobraniem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.