Jak odpowiednio przyjmować leki na tachykardię?

Dzień dobry! Mam 22 lata, od 8 miesięcy przyjmuję Beto 25 zk na tachykardie. Mój stan zdrowia podobno się poprawił ponieważ od 14 tachykardii dziennie, z której największa miała 159 uderzeń na minutę, teraz doszłam na dwie dziennie, z czego najwyższa to 140 uderzeń na minutę. Przyjmuję jedną tabletkę dziennie. Kardiolog zalecił mi przyjmowanie rano i tu będzie nadchodzić moje pytanie. Czy jak przyjmę o innej porze dnia to źle? Często rano zapominam przyjąć, albo zapominam czy w ogóle przyjęłam czy nie i czasami przyjmuję po południu. A co jak przyjęłam jedną tabletkę rano i ponieważ zapomniałam, to przyjęłam jeszcze jedną po południu? Szczerze to nawet nie wiem czy kiedyś mi się tak zdarzyło (czyli przyjąć dwie tabletki dziennie), bo jak mówię, czasami nie mogę sobie przypomnieć czy przyjęłam czy nie. No ale powiedzmy że tak się stało. Na przykład dzisiaj, nie pamiętam czy rano przyjęłam tabletkę czy nie, więc koło 14 jak wróciłam do domu, to ją wzięłam. Czy jeśli przyjęłam i rano, to może być uznane za przedawkowanie? Dodam że obecnie nie mam żadnych objawów jeszcze, a przyjęłam tabletkę 3h temu. Z góry dziękuję!

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani jednak zastosować się do zaleceń lekarza i przyjmować tabletki o stałej, wyznaczonej porze. Dzięki temu można utrzymać dawkę terapeutyczną substancji. Jeżeli jest dla Pani trudne przyjmowanie leków rano, to zmianę czasu stosowania leków powinna Panin ustalić z lekarzem prowadzącym, być może wystarczy konsultacja telefoniczna.