Jak odróżnić kolkę od wzdęć u dziecka?

Witam mam takie pytanko jak odróżnić kolke od wzdęć czy innych dolegliwości związanych z brzuszkiem?

Nie każdy płacz niemowlaka związany jest z kolką, czasem związane jest to ze wzmożonym napięciem mięśniowym.kolką u niemowlaka nazywamy właściwie ból brzuszka rozdętego gazami.proszę przy kolce pogimnastykować trochę nóżki ,pomasować brzuszek ,ptzygiąć trochę nóżki do brzuszka. , odejdą gazy i kolka ustąpi.nosić w pozycji embrionalnej ,skulonej.