Jak odstawić lek Alwenta?

Witam, od 2 tygodni biorę lek Alwenta (zaburzenia depresyjne) ale chcę go odstawić, niestety, nie mogę udać się do lekarza. Bardzo proszę o odpowiedź czy odstawianie leku powinno być stopniowe (1 tabletka co 2 dni, później co 3 dni itd) czy mogę odstawić leki "z dnia na dzień"? Może powinnam to zrobić jakoś inaczej? Tak jak wspomniałam wcześniej, nie mam możliwości skonsultowania odstawienia tego leku z lekarzem prowadzącym, dlatego piszę do Państwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Przy tak krótkim okresie przyjmowania leku można odstawić preparat z dnia na dzień. Jednak trudno zagwarantować, ze na pewno nie wystąpią objawy niepożądane- bezsenność lub niepokój. Będą jednak krótkotrwałe i nie powainny stanowić problemu. Przerwy związane ze stosowaniem leku co drugi dzień przed ostatecznym odstawieniem nie są uzasadnione, jeśli lek był stosowany jedynie 2 tyg.

Pozdrawiam!

Niestety bez historii choroby nikt Pani nie udzieli odpowiedzi na to pytanie. Odstawianie lekarstw może mieć miejsce jedynie pod kontrolą lekarza prowadzącego. Jeżeli nie ma Pani możliwości konsultacji z lekarzem prowadzącym, polecam udać się do innego lekarza psychiatry, który będzie mógł zaznajomić się osobiście z Pani przypadkiem i historią (na podstawie karty pacjenta) i być może będzie mógł dać wskazówki dotyczące zmiany przyjmowania leków. Pozdrawiam.