Jak odstawić ten lek po 6 latach stosowania?

Osoba 70 lat, kobieta. Jak odstawi Velaxin ER 75 (wenlafaksyna) po 6 latach przyjmowania?

Witam! Nie powinno być z tym większych problemów. Zgodnie z zaleceniami redukcja dawek w czasie. Proponuję przez 2 tygodnie połowę tej dawki, czyli 37,5 mg. Potem albo przecinać tę mniejszą tabletkę i brać 18,75 mg przez kolejne 2 tygodnie, albo brać całą mniejszą tabletkę co drugi dzień i po 2 tygodniach odstawić. Powodzenia W. Łuczkowski.