Jak oduczyć dziecko od karmienia piersią?

Witam. Mam proste pytanie ale prosze o jakies skuteczne metody. Jak oduczyc dziecko od piersi? Dziewczynka 9miesiecy nie lubi smoczka a z butelki uczy sie dopiero pic juz jej wychodzi to coraz lepiej bo potrafi wypic 100ml w ciagu dnia. Spi z nami. Dwa razy w ciagu dnia usypia przy piersi i oczywiscie w nocy. Chcialabym ja oduczyc ale jakos stopniowo bez zostawiania samej w lozeczku itp. Pozdrawiam

Witam
Ssanie piersi nie tylko zaspokaja głód dziecka.
Przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa,
ciepło, ukojenie a także pomaga zasnąć.
Należy stopniowo ograniczać liczbę karmień w ciągu dnia,
zastępując je czymś smacznym. Proszę towarzyszyć dziecku
podczas posiłku i chwalić je za to, np. brawami, wspólną zabawą.
Następnie odstawić dziecko od piersi przed snem.
Jeśli to możliwe, proszę poprosić kogoś o usypianie dziecka.
Można też smarować sutki czymś gorzkim, niesmacznym,
np. cynamonem – wówczas dziecko z czasem samo się zniechęca.
Jeżeli Pani zdecyduje się na odstawienie dziecka od piersi
ważna jest konsekwencja. Nie należy ulegać, gdy dziecko marudzi,
płacze. W tym czasie należy dziecko często przytulać.
Pozdrawiam serdecznie