Jak odzwyczaić 1,5-roczne dziecko od karmienia piersią?

Witam, chciałbym przestać karmić piersią. Mój synek ma 1,5roku, je już wszystko, nie lubi tylko mleka z butelki i kasz, typu bobovita. Sam potrafi domagać się piersi, zasypia tez przy niej i w nocy często się budzi, co 2, bardzo rzadko co 3godz. Nie daje się oszukać wodą. Jak mogę odzwyczaic go od piersi?

Witam
Ssanie piersi nie tylko zaspokaja głód dziecka.
Przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa,
ciepło, ukojenie a także pomaga zasnąć.
Należy stopniowo ograniczać liczbę karmień w ciągu dnia,
zastępując je czymś smacznym. Proszę towarzyszyć dziecku
podczas posiłku i chwalić je za to, np. brawami, wspólną zabawą.
Następnie odstawić dziecko od piersi przed snem.
Jeśli to możliwe, proszę poprosić kogoś o usypianie dziecka.
Można też smarować sutki czymś gorzkim, niesmacznym,
np. cynamonem – wówczas dziecko z czasem samo się zniechęca.
Jeżeli Pani zdecyduje się na odstawienie dziecka od piersi
ważna jest konsekwencja. Nie należy ulegać, gdy dziecko marudzi,
płacze. W tym czasie należy dziecko często przytulać.
Pozdrawiam serdecznie