Jak pielęgnować ranę po otarciu?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy sposobu zaopatrzenia rozległego na ok. 20 cm średnicy otarcia po upadku na motocyklu. Rana została przemyta octeniseptem i zasypana dermatolem. Dzisiaj mija trzeci dzień po wypadku. Rana jest sucha i niezakażona. Czy należy pozostawić ją w takim stanie, czy może należałoby zapewnić jej wilgotne środowisko (jak?)? Czy rozsądnym byłoby pójście dzisiaj na saunę?

Dzień dobry,

Jeśli rana jest sucha można stosować kremy regeneracyjne np Cicalfate z Avene, który posiada sukralfat- substancję przyspieszającą gojenie się skóry. W dalszym ciągu proszę minimum 2x dziennie przemywać ranę (obowiązkowo po każdej kąpieli). Sauna nie będzie dobrym pomysłem.

Pozdrawiam serdecznie.