Jak podawać rocznemu dziecku Ospamox?

Witam. Syn 12 miesięcy. Lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli. Wypisał antybiotyk ospamox. Na kartce od lekarza dostałam informację podawać co 8 godzin 2ml. Pani w aptece napisała mi na opakowaniu 2 razy 2ml co 12h. Powinnam podawać tak jak zalecił lekarz, lecz podałam co 12h. Spojrzałam na to co było napisane na opakowaniu, a nie na kartce. Podałam dzisiaj 7:30 i 19:30. Czy mogę jutro podać ten antybiotyk 3 razy co 8 godzin? Jak teraz podać żeby było dobrze?

Lek podajemy tak jak zalecił lekarz. Jeśli do tej pory podała pani 2 x dziennie, to teraz hop siup podaje pani 3 x dziennie co 8 godzin. Wyznaczanie sobie pokuty jest zbędne. Proszę o więcej uważności u lekarza w przyszłości.