Jak policzyć dni płodne i niepłodne po porodzie?

Witam.Jestem pięć i pół tygodnia po porodzie 13 lutego dostałam pietwsza miesiaczke która trwała 4 dni a 18 lutego kochaliśmy się z mężem stosunkiem przerywanym i nie wiem jak policzyć dni płodne i niepołodne boje się że mogę być w ciąży proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszych tygodniach po porodzie mogą występować zaburzenia cyklu. Obliczenie dni płodnych w takiej sytuacji jest niemal niemożliwe. Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.