Nieregularne miesiączki a ustalenie dni płodnych i stosunki bez zabezpieczenia

witam mam 18 lat miesiączkuje od 5 lat mam nieregularne miesiączki wspólżyje z chłopakiem kilka dni przed spodziewanym okresem bez zabezpieczenia bo "wydaje " sie nam ze mam dni nie płodne nie wazne czy jestem w ciazy czy nie ale jak to jest z nieregularnym okresem to kiedy dni płodne jakos sie przesuwaja czy coś ? dodam ze mam bardzo bolesny okres i bardzo sie martwimy z chłopakiem

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku nieregularnych cykli obliczenie dni płodnych jest utrudnione. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku.