Jak pominięcie tabletki wpłynie na jakość antykoncepcji?

Witam. Przy stosowaniu tabletek (vines), w trzecim tygodniu opakowania zdałam sobie sprawę, że w pierwszym tygodniu (ten sam blister) została pominięta jedna tabletka. Jak to się stało? Byłam pewna, że tabletkę wzięłam - zawsze bardzo tego pilnowałam. Dzisiaj, po prawie dwóch tygodniach, znajduję nieszczęsną tabletkę na podłodzę. To musi być ta z pierwszego tygodnia. Jak należy postępować po tak dużym upływie czasu? Jak to wpłynie na jakość antykoncepcji?

Jeżeli przyjmowała Pani pomimo to codziennie tabletki, to skuteczność będzie zachowana. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.