Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc choremu na depresję?

Witam,jak pomóc choremu na depresję?Co zrobić?Znamy się pół roku,mamy po 36 lat,o chorobie wiem od końca lipca,zrozumiałam,postanowiłam działać,pomagać,ale on nie reaguje,nie odzywa się,zrywa ze mną,potem wraca,przeprasza i tłumaczy,żebym zrozumiała.Przyznał,że ma nawroty przez zachcianki córki (11l),nie potrafi jej odmówić,a rodzice,nie wspierają.Końcem sierpnia znów zerwał ze mną.Tydzień temu odezwał się,przepraszał,chciał się spotkać i znów brak kontaktu.Wiem,że nie mogę się odwrócić od niego
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Leczenie depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak można ją wyleczyć.

Dzień dobry!

Obok zrozumienia i wsparcia bliskich, podstawą wychodzenia z depresji jest leczenie - opieka psychiatryczna oraz psychologiczna, leczenie farmakologiczne oraz psychoterapia. Do tego warto namawiać mężczyznę, aby miał także świadomość, że ma on kontrolę nad swoim zachowaniem i konsekwencją jego zachowania może być rozpad Waszej relacji.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy