Jak pomóc bliskiej osobie chorej na depresję?

Witam. Poznałem dziewczynę u której podejrzewam że cierpi na depresję. Przeczytałem o tym trochę i dużo objawów by się zgadzało. Prosty przykład to taki że nie ma akceptacji siebie nie ma poczucia własnej wartości cały czas się poniża że jest gruba a nie jest. poczytałem o tym i nie wiem jak taką osobę powiedzieć ponieważ wszędzie widzi negatywne aspekty rozmowy. nigdzie nie ma konkretów jak rozmawiać z taką osobą i tutaj szuka pomocy.

Mgr Dawid Karol KoĹodziej

Depresja jest chorobą dlatego nie należy jej bagatelizować. Nieleczona depresja powoduje narastanie dolegliwości i dysfunkcje w wielu dziedzinach życia.

Najlepszym sposobem pomocy osobie chorej na depresje jest namówienie jaj na wizytę u specjalisty psychologa a najlepiej lekarza psychiatry, który (jeżeli jest potrzeba) może wskazać jako rozwiązanie farmakologię (w wielu przypadkach depresji jest konieczna).

Więcej informacji:

http://portal.abczdrowie.pl/pomoc-w-depresji

Witam,

z Pana opisu może wynikać, że Pana koleżanka cierpi na depresję, jednak nie musi tak być. Aby stwierdzić tę chorobę musi zaistnieć kilka czynników. Być może kobieta ta ma bardzo niski poziom samooceny wynikający z wcześniejszych trudnych przeżyć lub teraz ma bardzo trudny czas. Niezależnie od powodów obniżenia nastroju warto skontaktować się ze specjalistą - psychologiem, psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą. Każdy z nich potrafi dobrze ocenić, jaka pomoc będzie potrzebna i ewentualnie pokierować dalej lub rozpocząć terapię.

Pozdrawiam
Ewa Czernik