Załamanie po wypadku bliskiej osoby

Mój partner załamał się bardzo po wypadku swojej mamy.Ma problemy w pracy.Trudno mu się porozumieć z ludźmi.Mieszkamy oddzielnie on w Łodzi ja w Warszawie.Przed wypadkiem jego mamy spotykaliśmy się ,rozmawialiśmy przez telefon.Obecnie on przestał dzwonić,nawet nie odbiera telefonów.Jest bardzo załamany i nie radzi sobie.Co mam robić. W przeszłości miał problem z alkoholem .Proszę o pomoc

Może Pani zachęcać partnera do poszukania profesjonalnej pomocy: psychiatry (ewentualne leczenie farmakologiczne) i psychologa, psychoterapeuty (pomoc w poradzeniu sobie ze stratą).
Może Pani zaoferować swoje wsparcie, zgłosić gotowość do rozmowy lub jej braku, zależnie czego partner oczekuje. Może Pani wyrazić swoje zmartwienie i niepokój o niego. Być na wyciągnięcie ręki. Ale na siłę nic Pani nie może dla niego zrobić.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Trudno poradzić coś określonego przy tak niewielkiej ilości danych. Trudne rodzinne wydarzenia, jak wypadek mamy, mogą powodować pogorszenie funkcjonowania. Lecz może słusznie wymienia Pani kilka możliwych powiązań: kłopoty w pracy, alkohol, problemy komunikacyjne. W takiej sytuacji można polecić dużo empatii, wsparcia, ale również poprosić o rozmowę i przedstawić swoje własne potrzeby związane z Państwa relacją, np. potrzebę informacji, co naprawdę się dzieje.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski