Jak pomóc choremu na nowotwór jelit walczyć z bólem?

Mój tato ma raka jelit, czekamy na wyniki z tomografii, ale bardzo boli go brzuch - jak mam mu pomóc, co podać by ulżyć mu choć trochę? Pozdrawiam i dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Skoro tata ma potwierdzonego raka jelita grubego zapewne dostał w wypisie ze szpitala zalecenia. W pierwszej kolejności radziłabym zatem zastosować się do nich. Niestety Pana opis zawiera za mało informacji klinicznych, na podstawie których mogłabym ocenić stan zdrowia taty oraz zaawansowanie choroby nowotworowej co ma znaczący wpływ na leczenie.
W leczeniu bólu radziłabym zastosować niesteroidowe leki przeciwzapalne dostępne w aptece, a następnie jak najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który dobierze odpowiednie leki.
Pozdrawiam