Dieta po operacji niedrożności jelit

Moją mamę zabrało dzisiaj pogotowie.Okazało się że ma niedrożność jelit i jest przygotowywana do operacji. Jak będzie wyglądała dieta mamy po zabiegu i jak długo trwa rehabilitacja? Czy jest to grożna dla życia choroba? Czy mama po szpitalu będzie musiała leżeć? Ponieważ za tydzień będą święta,rozumiem,że mama spędzi je w domu bez możliwości wizyt jakichkolwiek. Rozumiem że mama będzie musiała mieć ścisłą dietę już do końca życia? Pozdrawiam M.P.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego jaki fragment jelita został usunięty, czy było to jelito cienkie czy grube oraz wielu innych kwestii. Wszystkie zalecenia będą przekazane w czasie wypisu ze szpitala.