Można usunąć zrosty silnymi kroplówkami?

Witam, półtorej roku temu miałem operacje po wypadku motocyklowym. Miałem zszywane jelito cienkie-krezka jelita i zapalenie/rozlanie otrzewnej. Po wyjściu ze szpitala miałem niedrożność jelit i trafiłem na intensywną terapie i usg, lecz nie miałem kolonoskopii. Wyleczyli to silnymi lekami w kroplówce i dietą, do dziś odczuwam pełny żołądek nawet przed jedzeniem i gdy zjem połowę obiadu czuję miejsce zszytego jelita, czasem z bólem. Jaka może być przyczyna? Można usunąć zrosty silnymikroplówkami?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zrosty mozna usunąć jedynie operacyjne, kroplówki z lekami rozkurczowymi to jedynie leczenie doraźne. Wskazana jest kontrola u chirurga/ gastroenterologa.
Pozdrawiam