Wynik badania kolonoskopowego

Robiłam kolonoskopię i z biposji wyszło: jelito kręte: trzy fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego z grudkowym odczynem zapalnym. Jelito grube prawa część: cztery fragmenty błony sluzowej jelita grubego z cechami obrzęku i pojedynczą grudką chłonną. Ogniskowo odczyn zapalny z komórek limfocytarnych o średnim stopniu nasilenia. Jelito grube lewa część: trzy fragmenty błony śluzowej jelita grubego z powierzchownymi nadżerkami oraz pojedynczymi grudkami chłonnymi i niewielkim odczynem zapalnym

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wyniki badania histopatologicznego powinny zostać ocenione w oparciu o obraz kolonoskopii oraz objawy kliniczne. Sugeruję konsultację ze specjalistą gastroenterologiem.