Co znaczy określenie "ileitis terminalis" w wypisie ze szpitala?

Co znaczy określenie "ileitis terminalis" w wypisie ze szpitala (wypis z 2014)? Co to oznacza i co robic dalej. Mam skierowanie do poradni chirurgicznej wywalczone od lekarza rodzinnego, ktorego zdaniem to nic "powaznego", ani nie wymagajacego pilnie lekarza. Czy dobrze mnie pokierowano? Moze potrzebna wizyta u gastrologa? Pomozcie

Ileitis terminalis to zapalenie jelita biodrowego, ostatniego odcinka jelita cienkiego przed połaczeniem z jelitem grubym. Najcześciej przyczyną takiego zapalenia jest choroba Crohna. Powinna Pani udać się do gastroenterologa aby zweryfikować to rozpoznanie.