Jak pomóc koleżance z depresją na odległość?

Witam, z tej strony Wiolka. Mam pytanie, które bardzo mnie nurtuje. Moja koleżanka ma depresję, ma zapisane leki, które jak mówi jej nie pomagają, wręcz czuje, że jej stan niechęci itd. się pogłębia. Jak jej mogę pomoc na odległość?Ja mieszkam w Poznaniu a ona w Szczecinie. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Wsparcie i więź przyjacielska, możliwość rozmowy i zwierzenia się są bardzo cenne, niestety zazwyczaj nie są wystarczające do wyjścia z choroby. Warto zachęcać koleżankę do dalszych konsultacji z lekarzem psychiatrą (jest możliwa zmiana leków, zmiana dawki leków itp.) oraz podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam!