Leczenie głębokiej depresji bez leków psychotropowych

Witam ,czy mozliwe jest wyleczenie głębokiej depresji , stanów lękowych , niskiej samooceny, fobii społecznej bez leków psychotropowych ?? Niedawno byłam u dr. psychiatrii która przepisała mi Symfaxin ER , jednak po przeczytaniu skutków ubocznych obawiam się zmniejszonego łaknienia (i tak jestem szczupła) łysienia (włosy mam liche) i stąd pytanie.

Szanowna Pani, uważam, że jest to jak najbardziej możliwe. Leki zaleczają objawy, ale nie dotykają przyczyny cierpienia. Ponadto powodują często bardzo dotkliwe skutki uboczne. Psychoterapia daje nadzieję osobom, które chcą zmierzyć się z własnymi problemami bez używania chemii. Nie wolno odstawiać leków na własną rękę bez porozumienia z lekarzem specjalistą. Warto mieć jednak świadomość, że psychoterapia jest o wiele skuteczniejszą metodą leczenia. W nawiązaniu do tematu polecam artykuł Mileny Karlińskiej-Nehrebeckiej:
http://natemat.pl/72275,az-20-proc-polakow-ma-zaburzenia-psychiczne-z-jakimi-problemami-trafiaja-na-psychoterapie-wywiad

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski