Jak pomóc osobie, która dostała informację o chorobie nowotworowej?

Jak pomoc partnerowi ktory dostal informacje od lekarza ze ma raka. Nie wiem Co mam robic. Chodze płacze ze strachu o niego. Bardzo sie Boje o jego zycie. Jak moge mu pomoc i wesprzec go. On ma 34 lata dopiero. Błagam o pomoc :-(

Witam,
przede wszystkim proponuję uporać się z osobistym lękiem,bo nie wiemy,jaką postawę wobec choroby ma partner.Pan daje swoją postawą wyraz bezradności,więc może to Was od siebie oddalić,bo jak sądzę on teraz potrzebuje mocnego wsparcia i aktywności z Pana strony,tak więc dobrze byłoby dać wyraz temu wsparciu poprzez odczuwalne działania:gdzie to się leczy,skąd mozna pozyskać środki na terapię,wreszcie jakie są metody wspomagające/np.psychoterapia pacjentów onkologicznych w niektórych klinikach europejskich i polskich/.Prosze poszukać a równocześnie,wspólnie z partnerem i lekarzem uzgodnić plan działania.
Bardzo serdecznie pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).Pański płacz i strach nie pomoze, ale jak zajmie sie Pan soba, to bedzie mogł go pan wesprzec.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza