Jak pomóc osobie w starszym wieku z utrata pamięci?

Jakie są przyczyny i jak można pomóc panu po80 roku życia w momentach utraty pamięci? Zarzuca partnerce zdradę, nieumiejętność zajmowania się codziennymi sprawami?

Warto na początek skonsultować się z lekarzem geriatrą. Określi przede wszystkim przyczyny trudności (może to być choroba związana z wiekiem, inna choroba lub też rzeczywiste problemy relacyjne). Zależnie od diagnozy zleci odpowiednie leczenie farmakologiczne, inne konsultacje u specjalistów (np psychologa, psychiatry), a także doradzi jak wspierać pacjenta w radzeniu sobie z trudnościami.