Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy można zauważyć pierwsze objawy Alzheimera?

Witam, czy po 40 roku życia można zauważyć już pierwsze objawy alzheimera? doświadczam dużych problemów z pamięcią, czasem zapominam po co idę do pokoju, mam problem ze znajdywaniem odpowiednich słów, problemy z koncentracją. Czy są jakieś badania, które pomogłyby wykluczyć lub potwierdzić chorobę?
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam, zaburzenia pamięci, zwłaszcza w tak młodym wieku, nie muszą wynikać z choroby Alzheimera. Diagnozowaniem choroby Alzheimera zajmuje się neurolog, psychiatra lub geriatra. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/alzheimer, http://neuropsychologia.org/diagnostyka-choroby-alzheimera Proszę zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0

Radziłabym skontaktować się z psychologiem, po przeprowadzeniu badania psycholog będzie umiał powiedzieć gdzie tkwi problem. Kłopoty z pamięcią mają różne podłoże, nie należy od razu myśleć o chorobie Alzheimera. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości po konsultacji psychologicznej, kolejny specjalista, do którego warto się wybrać to neurolog. Jednak proszę nie martwić się na zapas,
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy