Zapominanie wydarzeń z dnia poprzedniego a choroba Alzheimera

Mam kolejna pytanie, czy zapominanie wydarzeń "wczorajszych", co gdzie położyłam, imion, brak słów w wysławianiu się - to Alzheimer. Pozdrawiam

Witam

W Pani wieku jest to bardzo mało prawdopodobne. Choroba atakuje najczęściej ok. 60-65, chociaż zdarzają się przypadki, gdy pierwsze symptomy pojawiają się wcześniej.
Alzheimer upośledza w początkowym stadium różne procesy myślowe, nie jest to więc tylko zapominanie.
Może przyczyną Pani stanu jest stres, przemęczenie?
Jeśli z czasem objawy nie ustąpią a staną się bardzo dokuczliwe przy codziennym funkcjonowaniu konieczna będzie wizyta u neurologa.

Życzę zdrowia

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Przyczyny zaburzeń pamięci są różne, nie należy do razu myśleć o chorobie Alzheimera. Warto skonsultować się z lekarzem neurologiem i psychologiem. Po wykonaniu badań będzie łatwiej zobaczyć w czym tkwi problem