Jak można opóźnić rozwój Alzheimera?

Moja babcia zaczeła mieć ostatnio problemy z pamięcią, neurolog ostrzega, że to mogą być pierwsze oznaki choroby Alzheimera :-( jak można opóźnić rozwój tej choroby, aby babcia była jak najdłużej sprawna i samodzielna?

Proszę skonsultować się psychologiem, który po wykonaniu odpowiednich badań (testów) sprawdzi, gdzie pojawia się problem. Nie każde zaburzenia pamięci to choroba Alzheimera, ale bez dokładnej diagnozy trudno jest cokolwiek sugerować.
Pozdrawiam