Zaburzenia pamięci u 80-letniej babci

Moja babcia (80l) od kilku lat miała problemy z pamięcią. Ale w ciagu klilku dni ze sprawnej umysłowo zmienila sie w obca osobę. Nie poznaje córki, ma omamy i urojenia, Malo je, opowiada zdarzenia z przeszłości nie pamiętając co bylo wczoraj. Oskarża mamę o kradzież, ze jest najgorsza Czytałam ze to sa objawy które pojawiają się przed śmiercią. Czy to prawda? Co mamy zrobić? Mam 20 lat i nie mogę wytrzymać ze stresu tej sytuacji...

Witam,
Może dobrze by było abyście państwo skonsultowali babcię z neurologiem, bo zaburzenia pamięci można zatrzymać lekami.
Pozdrawiam

Witam, proszę udać się z babcią do lekarza psychiatry, opisane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na chorobę Alzheimera i niezbędne w tym przypadku będzie włączenie odpowiednio dobranych leków. Pozdrawiam