Co jest przyczyną zaburzeń pamięci?

Mam problemy z pamięcią. Kiedy byłam mała zostałam się z babcią w domu, ona wtedy chciała mnie nakarmić zupą, a ja jak byłam mała to nie chciałam jeść. Babcia na nie krzyczała, a ja płakałam i wtedy przestałam oddychać. Tylko tyle wiem jak mi mówiła mama od tamtej pory mam problemy z pamięcią, koncentracją. Inni się uczą i pamiętają to czego się nauczyli wystarczy że sobie przypomna, a ja musze sie uczyc od nowa. Czy to jest spowodowane tym co mialam w dzieciństwie? Pomozcie bo juz sil nie mam

Przyczyna trudności może być także emocjonalna lub nerwicowa. Warto jednak podjąć pełna diagnostykę, żeby najpierw wykluczyć inne (neurologiczne) podłoże zaburzeń. Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza. Jeśli wykluczy somatyczne podłoże zaburzeń, skieruje do psychologa (psychoterapia).

Witam Panią. Na podstawie Pani opisu trudno mi rozstrzygnąć czy Pani trudności zostały zdiagnozowane przez jakiegoś specjalistę. Opis sytuacji jest bardzo poważny. Dobrze byłoby wiedzieć czy kiedy przestała Pani oddychać w tamtej sytuacji nie doszło do jakiegoś uszczerbku na zdrowiu fizycznym. Z pewnością sytuacja o silnym ładunku emocjonalnym może spowodować konsekwencje nawet po dłuższym czasie. Takie sytuacje noszą nazwę traumatycznych. Jeśli dotąd Pani nie skorzystała z takiego kontaktu ze specjalistą proszę zacząć od kontaktu z neuropsychologiem. To taka osoba, która we współpracy z lekarzem neurologiem może właściwie zdiagnozować Pani problem. Dopiero w dalszej kolejności można zastosować właściwe oddziaływania. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/