Moja 78-letnia babcia od pewnego czasu strasznie zapomina

Moja babcia (78 lat) od pewnego czasu strasznie zapomina np. coś się do niej mówi i za chwilę nie pamięta nic zaczyna mówić o zupełnie czymś innym, w trakcie rozmowy ucina wątki i zmienia rozmowe na zupełnie inny temat ale także babcia wkółko mówi to samo, ciagle mówi, opowiada to samo, nie pamięta co jadła, kto do niej dzwonił, gdzie schowała różne rzeczy np. portfel etc. Babcia leczy się u psychiatry na stany lękowe (zażywa lek trittico) miała robione badania u lekarza ogólnego (krew) ale wyniki były dobre. Czy babcia może chorować na alzhaimera? Czy lek trirrico mógł spowodować u babci efekt uboczny w postaci problemów które opisałem, lek przyjmuje kilka lat. Dodam że zdarzyło się babci wyrzucić portfel do śmietnika lub schowała rzecz i nie pamiętała gdzie, żeby lepiej zobrazować jej zapominanie to potrafi w ciagu 5min zapytać się 4x gdzie jadę na wakacje. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry,
Sądzę, że Pana babcia jak najbardziej może chorować na Alzheimera lub otępienie (demencję) starcze. Lek którego substancję czynną stanowi trazodon wpływający na neuroprzekaźnictwo serotoniny w mózgu nie mógł wywołać opisanych objawów. Diagnozę może jednak postawić lekarz psychiatra po dokładnym wywiadzie i dlatego zalecałabym wizytę konsultacyjną. Niestety wymienione schorzenia mają charakter postępujący, ale lekarz może przepisać leki spowalniające rozwój zmian w mózgu i usprawniający jego funkcjonowanie. Mam nadzieje, że uda się Pan wkrótce z babcią do specjalisty i wszystko się wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/