Problem z babcią, która podejrzewa swojego zięcia o zdradę

Witam, mamy ogromny problem z babcią, która podejrzewa swojego zięcia o zdradę, przy czym jej czyny wychodzą poza normę. Zachowuje się jak paranoicznie zazdrosna żona, wymienia zmyślone historie (wg niej prawdziwe)np. że kochanka stoi na przystanku i czeka na niego. Ostatnio położyła złamany nóż do zlewu. Poza tym, nikomu o tym nie mówi - jest całkiem normalną babcią i inteligentna. Ciągnie się to rok. Wcześniej (były 2 lata przerwy)podejrzewała przez 4 lata mojego tatę i też "tańczyła".Pomocy!

Witam

Pani babcia najprawdopodobniej potrzebuje wsparcia ze strony lekarza psychiatry. Być może od kilku lat cierpi na urojenia zdrady. Teraz mogły dołączyć zaburzenia procesów poznawczych (pamięci, orientacji w czasie i przestrzeni), które mogą być niezauważone w życiu codziennym. Pisze Pani, że babcia jest inteligentną osobą, więc może maskować objawy. Proszę pamiętać, że robi to nieświadomie. Najbardziej korzystna byłaby konsultacja z lekarzem psychiatrą lub neurologiem.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Podobne zaburzenia mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie (schizofrenia, zaburzenia osobowości, choroby wynikające z wieku, zaburzenia o podłożu organicznym), dlatego koniecznie proszę się skonsultować z psychologiem psychoterapeutą. Zdiagnozuje i zaproponuje właściwe leczenie.