Jakie badania w kierunku starszego uszkodzenia mózgu?

Babcia ma 67 lat. Lek.zdiagn.schizofrenie.Inny lekarz w wawie powiedz.,ze to nie moze byc ta choroba.Wg niego to starcze org.uszkodzenie mozgu które, daje podobne objawy. Ze schiz.to choroba która ujawnia .sie w mlodym wieku.Bab.do tej pory byla zdrowa.Neuroleptyki na schiz.dzial.To jesli byloby to uszk.mozgu to tez by dzialaly ?Jakie zrobic bad.w kier.starcz.uszk.mozgu?Jakie ew.na to przyjm.sie leki?

Starcze uszkodzenie mózgu jest pojęciem "nieistniejącym w medycynie".
Objawy takie jak w schizofrenii np. urojenia, czy też podobne do tych występujących w schizofrenii występują również w wielu innych chorobach mózgu np. w niektórych zespołach otępiennych, chorobie Huntingtona ujawniającej się w starszym wieku właśnie w ten sposób; i wielu wielu innych...
Przede wszystkim należy wyjaśnić co tak naprawdę się dzieje i wtedy dostosować leczenie.
Neuroleptyki działają na objawy takie jak urojenia czy też zaburzenia świadomości niezależnie od przyczyny ich wystąpienia.
Proszę na początek zgłosić się z babcią do Poradni zajmującej się zespołami otępiennymi.