Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Dzień Dobry Pani,

Takie jednorazowe epizody deficytowe pamięci można uznać za normę.

Warto podjąć kroki diagnostyczne i zacząć od konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, który prawdopodobnie skieruje Pani Mamę do konsultacji neurologicznej i neuropsychologicznej (celem rozwiania obaw).

Z mojej strony zachęcam do zastanowienia się nad obecnym stylem życia i być może warto byłoby zmienić na profilaktyczny.

Ostatnio naukowo stwierdzono, że depresja jest czynnikiem ryzyka, zwiększającym podatność na zachorowanie na chorobę Alzheimera.

Dlatego tak ważne jest, żeby zapobiegać depresji albo ją wyleczyć.
Mózg zaczyna się kurczyć ok. 30-40 roku życia, i z wiekiem zapamiętywanie i przypominanie sobie nowych informacji trwa dłużej.

Kluczowe w profilaktyce jest, aby zapewniać swojemu mózgowi i ciału różnorodną aktywność fizyczną, umysłową, towarzyską.

Należy wykonywać ćwiczenia aerobowe, które są pewnym antidotum na ewentualną atrofię mózgu, dbać o odpowiednie odżywianie się i kontrolować wagę, umieć poradzić sobie z codziennym stresem, odpoczynek, relaks i sen.

Podsumowując, świadomy styl życia, bazujący na powyższych,
zapobiega zachorowaniu na chorobę Alzheimera.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam Panią. Proszę uważać na swój niepokój i Pani mamy. Myśląc o konkretnej diagnozie będzie Pani odczuwała nasilające się nieprzyjemne uczucia. To może być wyczuwalne dla Pani mamy, która już i tak sama się niepokoi kłopotami z pamięcią, które sama zauważa. Moim zdaniem najważniejsze jest teraz udać się do lekarza neurologa lub psychiatry na konsultację diagnostyczną. Proszę pamiętać, że to nie musi oznaczać diagnozy, której najbardziej się Pani obawia. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

W tej sprawie proszę skonsultować się z lekarzem. Przyczyn trudności z pamięcią jest wiele i nie każde to choroba Alzheimera. Dopiero po wykonaniu badań można postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie postępowanie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy